• Hovorme o jedle

    Už ako tradične, aj tento rok sa na našej škole uskutočnila súťaž HOVORME O JEDLE. Súťaž pozostávala z viacerých častí: z výtvarnej - chutné maľovanie. Tu žiaci vytvárali práce podľa denných tém. Ďalej je to literárna časť – Kúzlo dobrého jedla. V tejto časti žiaci písali úvahy a eseje. V ďalšej fotografickej časti -  Očami gurmána žiaci zhotovovali fotografie jedla. My sme si na našej škole vybrali dennú tému: Cukry, tuky, soľ. Jednotliví vyučujúci pripravili pre žiakov rôzne aktivity zamerané na túto tému a následne ich so žiakmi na hodinách realizovali. Tieto aktivity sme na záver zdokumentovali a vytvorili súťažný príspevok.

     

    Mgr. Petra Turjaková

  • Literárna exkurzia Orava

    Hovorí sa, že je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Exkurzia ako vyučovacia forma je pre žiakov tým správnym prepojením medzi teóriou a praxou, ktorá im sprostredkuje naživo to, čo viackrát počuli v škole. Aj preto sme na našej základnej škole uskutočnili literárnu exkurziu do oravského regiónu, aby žiaci na vlastné oči videli a spoznali miesta, ktoré sprostredkúvajú život a dielo dvoch velikánov slovenskej literatúry – Pavla Országha Hviezdoslava a Martina Kukučína.


    Mgr. Alena Kulasová

  • Cezpoľný beh

    Dňa 4.10. 2018 sa traja žiaci našej školy (Daniel Gajdičiar, Radovan Pitek, Daniel Griga) zúčastnili Cezpoľného behu, ktorý organizoval CVČ Čadca. Súťaž sa uskutočnila v okolí športového štádiona. Chlapci bežali trasu dlhú 2 km. V súťaži sme neobsadili prvé miesta, ale chalapci získali nové skúsenosti.
     

    Mgr. Petra Turjaková

  • Európsky deň jazykov

    Jazyk ako nástroj dorozumievania a interkultúrneho porozumenia je dôležitým prvkom kultúrneho dedičstva každého národa na celom svete. Preto Rada Európy v Štrasburgu iniciovala a stanovila oslavu Európskeho dňa jazykov na 26. september už od roku 2001. Aj na našej škole sme si v tento deň pripomenuli dôležitosť učenia sa cudzích jazykov na vyučovacích hodinách jazykovými aktivitami v jednotlivých triedach.



    Mgr. Alena Kulasová

  • Začiatok školského roka

    Kto to klope dneska k ránu
    na čarovnú školskú bránu?
    Krásne klope, to mi ver,
    predsa mesiac september.

    Po dvojmesačnom leňošení sa žiaci opäť vrátili do školských lavíc. Nový školský rok 2018/2019 slávnostne otvorila pani riaditeľka Mgr. Janka Kristeková. Srdečne privítala prítomných rodičov, žiakov i pedagogický zbor. Žiakom zaželala mnoho úspechov pri zdolávaní nových úloh, ktoré na nich v tomto školskom roku čakajú. Pedagogickému zboru i rodičom popriala veľa trpezlivosti pri práci s deťmi. Osobitne privítala našich prváčikov, pre ktorých sa školská brána otvorila po prvýkrát. Každý prváčik si odniesol  pekné knihy venované od Obecného úradu Nová Bystrica. Na záver  pani riaditeľka oboznámila prítomných  s organizáciou v školskom roku 2018/2019.

     

    Mgr. Anna Borisová

  • Koniec školského roka

    Hurá, prázdniny! Po desiatich namáhavých mesiacoch sa žiaci konečne dočkali vytúženého voľna. Dva mesiace nič nerobenia majú zo všetkého najradšej.                                                                 
    Slávnostné ukončenie školského roka 2017/2018 otvorila pani riaditeľka Mgr. Janka Kristeková. Vo svojom príhovore zhodnotila výsledky práce žiakov a poďakovala tým, ktorí úspešne reprezentovali našu školu. Taktiež poďakovala pedagogickému zboru za prácu s deťmi a všetkým pracovníkom školy, ktorí sa podieľali na chode školy. Nezabudla ani na deviatakov, ktorí naposledy prekročili brány našej školy ako žiaci.
    Žiaci s najlepším prospechom boli odmenení knihou, za reprezentáciu  vecnými cenami, ktoré im venovalo ZRŠ. Poďakovanie za dlhoročnú prácu  patrilo aj našej kolegyni Katke Lorencovej, ktorá odchádza na iné miesto. V mene celého kolektívu učiteľov a zamestnanncov školy i žiakov jej zaželala veľa úspechov na novom pôsobisku.                                                                                              
    Prišiel čas, keď sa s nami lúčili aj deviataci, ktorí pokračujú ďalej cestou životom. Ich kolotoč povinností na našej škole zastavil, ale v septembri sa rozbehne znova na nových školách, na iných miestach. Veľa šťastia!

    Všetkým deťom želáme veľa slnka a krásnych zážitkov počas prázdnin.

                                          Mgr. Anna Borisová

  • Olympijský deň
    Dňa 27.6.2018 sa uskutočnil na našej škole Olympijský deň. Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín: 1.skupina – prvý stupeň a 2.skupina – druhý stupeň. V individuálnych súťažiach (skok do diaľky z miesta, hod do koša, preskoky cez švihadlá, vytrvalostný beh dievčatá/chlapci, štafetový preskok,  skok na jednej nohe) mohli žiaci získavať body a po vyhodnotení prví traja získali diplomy. Za druhý stupeň získala prvé miesto – Nikolka Kubeňová – 5.trieda, druhé miesto získal Jakub Kubeň – 5.trieda, tretie miesto získal Lukáš Šadibol – 9.trieda. Za prvý stupeň žiaci získali v skoku do diaľky z miesta dievčatá: 1.miesto – Juditka Gajdičiarová, 2.miesto – Dominika Hrušková a Betka Kavuláková, 3.miesto – Anetka Masnicová a Viktorka Romaníková. V skoku do diaľky chlapci: 1.miesto – Denis Mihálik a Daniel Jonek, 2.miesto – Benjamín Gajdičiar, 3.miesto – Richard Svitek. V hode do koša získala prvé miesto Dominika Hrušková. V preskoku cez švihadlá: 1.miesto – Simonka Kašubová, 2.miesto – Anetka Masnicová, 3.miesto – Juditka Gajdičiarová. Vo vytrvalostnom behu chlapci: 1.miesto – Daniel Jonek, Benjamín Gajdičiar, Frank Faktor, 2.miesto – Patrik Šumský, 3.miesto – Denis Mihálik. Vo vytrvalostnom behu dievčatá: 1.miesto – Anetka Masnicová a Juditka Gajdičiarová, 2.miesto – Betka Kavuláková a Dominika Hrušková, 3.miesto – Viktória Romaníková a Simonka Kašubová.V telocvični si dievčatá vytvorili dve družstvá a hrali vybíjanú. Chlapci zasa hrali florbal. Kto sa nezapojil do hry, povzbudzoval. V jednotlivých súťažných disciplínach boli žiaci odmenení diplomami. Celé doobedie prebehlo v priateľskej atmosfére a pri športových hrách sme sa riadili pravidlami fair – play.

                                                  Mgr. Petra Turjaková
  • Vedecká hračka

    V dňoch od 4. do 8. júna 2018 sa na našej škole uskutočnila výstava Škola – Vedecká hračka. My, deviataci, sme mladším žiakom prezentovali všetky vystavované hračky. Výstava najviac zaujala najmladších žiakov. Niektoré hračky si žiaci sami odskúšali, iné sme im iba predviedli. Najmä deti z materskej školy si chceli všetky hračky chytiť a vyskúšať. Exponáty interaktívnej výstavy poskytlo občianske združenie Vedecká hračka.

                                                                žiaci 9. ročníka

  • Netradičné hodiny matematiky

    Predmet matematika je niekedy chápaný  ako tradičný predmet, ktorý nepodlieha inováciám.
    Zmenou „tradičného“  vyučovania sme sa snažili o aktivizácia žiakov a zvýšenie ich záujmu o výučbu. Samotnou prácou žiakov sme sa pričinili o  vytvorenie tvorivého a inšpirujúceho prostredia, ktoré podporuje osvojovanie matematických poznatkov, napomáha rozvoju osobnosti žiaka, jeho samostatnosti, zodpovednosti a tvorivosti.

                                                       Mgr. Katarína Kuricová

  • Matematické súťaže

    Pytagoriáda

    Ako už z  predchádzajúcich období vieme, cieľom tejto matematickej súťaže je podchytiť záujem  9 až 14-ročných žiakov o matematiku ako vyučovací predmet prostredníctvom jednej z dominantných vlastností detí – ich súťaživosti. Ale i podporovať a vyhľadávať  talenty s nadpriemerným exaktným myslením;  rozširovať a prehlbovať vedomosti žiakov v matematike; prispieť k účelnému a efektívnemu využívaniu voľného času žiakov; popularizovať matematiku.

    Táto súťaž je u žiakov obľúbená. V rámci domáceho kola sa jej zúčastňujú aj žiaci, ktorí nedosahujú „výborné“ klasifikačné výsledky. Hodnotili sa len samotné výsledky úloh (nie postup) a  dosiahnutý čas, za ktorý sa tiež získavali body. Z domáceho kola do obvodného postúpili: Samuel Šadibol – 5. ročník, Daniel Gajdičiar – 6. ročník

     

    Matematický KLOKAN

    Matematika je všade okolo nás. A poznanie sveta, v ktorom žijeme, by nepochybne malo mať svoje miesto medzi našimi prioritami. Týmto výrokom sa riadili i 16 naši žiaci, ktorí sa s horlivosťou pustili do riešenia „klokanových“ úloh (1 žiačka – 1. ročník, 5 žiaci – 2. ročník, 2 žiaci – 4. ročník, 3 žiaci – 5. ročník, 2 žiaci – 6. ročník, 3 žiaci – 7. ročník).

    Žiaci po dokončení testu mohli zvyšný čas vyplniť napr. kreslením ľubovoľného obrázku na „klokanovskú tému“. Tejto úlohy sa zhostila žiačka 4. ročníka. Túto kresbu sme odoslali spolu s vyplnenými testami do redakcie. 

    Diplom úspešného riešiteľa  získali:  Frank Faktor (4. ročník),  Samuel Šadibol   (5 . ročník),  Dominika Hrušková (4. ročník).

    Dominika Hrušková  sa stala školským šampiónom, t.j. bola najúspešnejšou v rámci našej školy.  Úspešní riešitelia získali malé darčeky s logom Matematický Klokan.

    Ostatní získali účastnícky diplom, ceruzky s logom a dobrý pocit z prezentovania školy i samých seba.


                                                         Mgr. Katarína Kuricová

  • Školský výlet do Bratislavy
    22. 6. 2018

    13. 6. 2018 sa cieľom nášho školského výletu stalo hlavné mesto Bratislava. Program výletu bol veľmi bohatý, plný zaujímavostí a nových informácií. Po príchode do hlavného mesta sme ako prvú navštívili výstavu modelov z LEGO kociek, ktorá je umiestnená v priestoroch Galérie bývania Styla na Zlatých pieskoch v Bratislave. Je to najväčšia európska mobilná výstava modelov z kociek na ploche cez 2 500 m2, ktorá má  viac ako 100 impozantných modelov, ako napríklad vozidlo hrdinu z filmu Batman, Titanic či elfské kráľovstvo. Zaujímavá pre žiakov bola aj zóna Star Wars, rozprávky či Human Body a v premiére v tzv. aleji športových hviezd videli sochu Petra Sagana v mierke 1:1 zo 70 000 kociek. Mladší aj starší žiaci si spríjemnili pobyt na výstave v zábavnej zóne s kockami vo FAN parku, kde predviedli svoje umenie pri stavaní LEGO kociek.

    Druhou zastávkou bola dominanta Bratislavy – Bratislavský hrad, ktorý sa nachádza v centre mesta. Hrad má podobu štvorca so štyrmi vežičkami a svojou jedinečnou stavbou sa líši od ostatných hradov na Slovensku. Bol postavený už v 9. storočí a ako odveký symbol mesta sa hrdo týči na kopci nad Dunajom. V súčasnosti sú na hrade umiestnené viaceré výstavy, ktoré sú sprístupnené verejnosti. Jedna z expozícií pripomína sté výročie vzniku prvej  Československej republiky a predstavuje konkrétne ľudské osudy, ktoré formovali dejiny Československa. Výstava ponúka aj premietanie súkromných fotografií a čítanie denníkov, mapuje dejiny spoločného štátu a života jeho obyvateľov, vrátane osudových okamihov spoločných dejín. Projekt približuje dejiny spoločného štátu od vzniku Československa v roku 1918, cez všetky medzníky a udalosti v živote oboch národov v 20. storočí. Žiaci mali možnosť nahliadnuť do histórie svojich dedov a pradedov, dozvedieť sa, prečítať si a predstaviť si to, čo oba národy spájalo, ale aj rozdeľovalo a v konečnom dôsledku viedlo k rozpadu republiky v roku 1992. Druhú výstavu sme si prezreli v suteréne paláca Bratislavského hradu pod názvom „Kelti z Bratislavy“. Pretože pred viac ako 2000 rokmi sa na území Bratislavy rozkladalo keltské mesto – oppidum, ktoré bolo rozľahlejšie než neskoršie stredoveké mesto. Výstava „Kelti z Bratislavy“ nám ponúkla pôsobivý pohľad do minulosti, do čias, keď žili Kelti na území mesta. Ide o prvé po mene známe etnikum u nás. Geografická poloha na križovatke obchodných ciest predurčovala vznik oppida aj na území Bratislavy. V Bratislave mali Kelti svoju mincovňu. Na minciach sa najčastejšie vyskytuje nápis BIATEC. Okrem početných nálezov napr. pokladov mincí a zaujímavého poňatia výstavy sme mali možnosť vidieť v podzemnom priestore pod nádvorím Bratislavského hradu časť zvyškov antických architektúr z 1. storočia pred Kr. 

    Z histórie hradu sme sa pešo presunuli cez časť mesta na Hviezdoslavovo námestie pred budovu Národného divadla a hotel Carlton. Na námestí sme nastúpili na turistický vláčik „Prešporáčik“, ktorý jazdí po meste aj po pešej zóne historického Starého mesta. Počas jazdy sme si mali možnosť vybrať profesionálny výklad v 15-ich jazykoch. V priebehu hodiny sme sa previezli v Prešporáčiku v pohodlí s otváracou priesvitnou strechou starými štvrťami Bratislavy až na Bratislavský hrad. Cestou žiaci videli Slovenské národné divadlo a Slovenskú filharmóniu, množstvo nádherných kostolov, budovu Slovenského rozhlasu v tvare prevrátenej pyramídy, Grassalkovičov – Prezidentský palác, Úrad vlády, Parlament, bratislavské hradby, mosty alebo Dóm sv. Martina. Jazda Prešporáčikom bola poučná, pútavá aj zábavná.

    Poslednou zastávkou našej cesty bol Avion Shopping Park – nákupné centrum Bratislava. Je to už tradičná a pre deti „dôležitá“ návšteva nákupného centra, aby si mohli kúpiť suveníry, rôzne maličkosti vrátane sladkej zmrzliny, voľne sa túlať obchodmi a zažiť atmosféru veľkého mestského obchodného centra. Spoznať naše hlavné mesto a jeho typické zaujímavosti a pamiatky bol cieľ výletu, ktorý sa nám podarilo splniť. Sme radi, že naši žiaci navštívili hlavné mesto Slovenska a zoznámili sa s jeho históriou, kultúrou a architektúrou. Tešíme sa už na ďalší výlet budúci rok.

                                                 Mgr. Alena Kulasová

  •  Minitalent ŠKD

    V školskom klube detí sme opäť zorganizovali talentovú súťaž pod názvom „Minitalent ŠKD“. Najodvážnejší žiaci nám svoj talent predviedli dňa 15. júna 2018. Presvedčili nás o svojom nadaní v speve, v hre na hudobný nástroj, v driblovaní basketbalovou loptou, v skladaní Rubikovej kocky a v modelovaní z plastelíny. Porota, ktorú tvorili žiačky 6. a 7. ročníka, hodnotila výkony žiakov a na záver všetkým súťažiacim odovzdala diplomy a odmeny.  Veríme, že táto súťaž povzbudí deti v rozvíjaní svojho talentu, ktorým môžu tešiť  svoje okolie.

                                                        Mgr. Katarína Lorencová

  • Súťaž družstiev mladých zdravotníkov
    13. 6. 2018

    Regionálna súťaž družstiev mladých zdravotníkov organizovaná pod záštitou Slovenského Červeného kríža, územného spolku Čadca, sa tento rok konala 7. júna 2018 v Kultúrnom dome v Čadci. Tak ako každoročne, aj tento rok sa na túto súťaž pripravovali aj žiaci našej školy. Súťažné družstvo tvorili: Nikolka Kubeňová, Samko Šadibol, Juditka Gajdičiarová, Dominika Hrušková a Simonka Kašubová. Žiaci preukázali svoje teoretické vedomosti a praktické zručnosti  z poskytovania predlekárskej prvej pomoci na jednotlivých stanovištiach.
    Čakanie súťažiacich bolo spestrené ukážkami správnej ústnej hygieny a tiež prezentáciou práce horských záchranárov, ktorá našich žiakov veľmi zaujala.
    Poskytnutie predlekárskej prvej pomoci je veľmi dôležité, preto žiakov učíme základy a možno si neskôr budú sami chcieť rozširovať poznatky a praktické zručnosti ako profesionálni záchranári.

                                                                  Mgr. Katarína Lorencová

  • Výlet na Orave

    Blížiaci sa sviatok Medzinárodný deň detí radi prežívajú žiaci nie v škole alebo na vyučovaní, ale radšej spoznávajú iné menej známe miesta, prírodné a kultúrne zaujímavosti a krásy. Tento deň chcú stráviť pútavo, zábavne, ale hlavne bez školy a vyučovania. Aj keď trochu v predstihu, sme 21. mája so žiakmi uskutočnili  výlet v rámci MDD do nášho susedného regiónu – na Oravu. Mladší aj starší žiaci tak navštívili dominantu oravského regiónu – Oravský hrad, ktorý sa týči nad riekou Orava v obci Oravský Podzámok a je zároveň skvostom hradného staviteľstva na Slovensku. Národná kultúrna pamiatka datuje svoj vznik v 13. storočí a jej najvýznamnejšími majiteľmi boli Thurzovci, ktorí  uskutočnili prestavbu hradu do dnešnej podoby. Žiaci navštívili hradný areál, ktorý tvorí dolný, stredný a horný hrad s palácmi, opevnením a vežami. Zaujímavé bolo prepojenie troch vstupných brán s tunelom, pod ktorým sa nachádzajú podzemné chodby. Pri rozprávaní sprievodkyne sa žiaci preniesli do 16. storočia a predstavili si, ako sa vtedy na hrade žilo. Mladším žiakom sa rozžiarili úžasom očká pri počúvaní pútavých príbehov o Bielej pani a o Čiernej pani, ktorá doteraz „stráži“ hrad. Počas výstupu na hradnú vežu sa naskytol nádherný výhľad na okolitú prírodu a na rieku Orava. Potom sa pokračovalo v prehliadke Oravského múzea na hrade, kde si deti prezreli archeologickú, historickú, prírodovednú a etnografickú expozíciu. Aj tu sa človek mohol vcítiť do života jednoduchého oravského ľudu pri pohľade na oblečenie, kroje, náradie a nástroje, ktoré ľudia používali pri práci. Po prehliadke hradu sa pokračovalo do Dolného Kubína k nákupnému centru Stop Shop. Ako vždy na školskom výlete je „dôležité“ pre deti, aby navštívili aj nákupné centrum, zamaškrtili si na sladkej zmrzline a kúpili si suvenír na pamiatku. Inak by výlet nebol výletom. Počas výletu získali nové poznatky o Oravskom hrade a živote na Orave nielen starší žiaci ale aj mladší žiaci. Práve oni s veľkým záujmom počúvali výklad sprievodkyne, pýtali sa na príbehy o živote na hrade a správne odpovedali na otázky, ktorých odpovede počuli v priebehu  rozprávania sprievodkyne. Žiakom patrí veľká pochvala za ich aktivitu, pozornosť a spoluprácu počas výletu.

                                        Mgr. Alena Kulasová

  • Lesy deťom

    Dňa 19.5.2018 sa ako už každoročne konala súťaž s názvom Lesy deťom. Aj tento rok sa uskutočnila v areáli Kaštieľa v Oščadnici. Súťaže sa zúčastnilo šesť žiakov siedmeho a deviateho ročníka. Počasie nám veľmi neprialo, ale žiaci sa nedali odradiť a s chuťou sa pustili do plnenia jednotlivých úloh. Niektoré disciplíny splnili na plný počet bodov, niekde zaváhali a nejaké body stratili. Aj keď si počínali veľmi dobre, na obsadenie prvých priečok to nestačilo. Na záver si žiaci pochutili na kotlíkovom guláši, ktorý im pripravili lesníci. Bolo to príjemne strávené dopoludnie v krásnom prostredí. Už  teraz sa tešíme na ďalší ročník.

                                                                        Mgr. Petra Turjaková

  • Čaro našej prírody
    12. 5. 2018

    Pod názvom Čaro našej prírody sa ukrýva celoslovenská výtvarná súťaž, do ktorej sa úspešne zapojila aj naša škola. Súťaž vyhlásil Slovenský zväz záhradkárov. Odborná výtvarná komisia pod vedením Mgr. Art. Miroslava Cipára vybrala na 11. ročníku výtvarnej súťaže spomedzi 1305 výtvarných prác zo 154 škôl z celého Slovenska výtvarnú prácu našej prváčky Alžbetky Kavulákovej. Vybrané práce boli vystavené pre návštevníkov v expozícii SZZ na jarnom veľtrhu Záhradkár 2018 v Trenčíne. Neskôr si  môžu výtvarné práce pozrieť návštevníci výstavy Agrokomplex v Nitre a na výstave JAHRADA v Trenčíne.

                                                    Mgr. Katarína Lorencová

  • Deň Zeme

    Dňa 20.4.2018 sa na ZŠ s MŠ Nová Bystrica – Vychylovka uskutočnil Deň Zeme. Žiaci boli rozdelení do dvoch skupín. Smerom na skanzen išli žiaci 7. a 9. ročníka a vyčistili celú trasu od odpadkov a nečistôt. Naplnili 4 veľké vrecia odpadom. Žiaci nižších ročníkov ostali čistiť areál školy a jeho blízke okolie. Zo školského ihriska vyzbierali kamene, pred školou upravili skalky,  na zastávke vyzbierali papieriky a iné odpadky. Takýmto spôsobom sme sa aj my pričinili o lepší stav nášho okolia.

     

                                                                         Mgr. Petra Turjaková

     

  • Škola v prírode

    V dňoch 16.4. – 20.4. 2018 sa žiaci 2. a 4. ročníka zúčastnili pobytu školy v prírode. Deti strávili päť krásnych dní v objatí očarujúcej prírody v rekreačnom zariadení Fantázia Stará Myjava.
    O celodenný program sa im postarali príjemní a veselí animátori. Dopoludnia sa žiaci venovali netradičnému vyučovaniu. Popoludní si deti vyberali kluby, v ktorých sa venovali činnostiam – lezecká stena, moto klub, športový klub, jazdecký klub, športová streľba, výtvarné dielne, tanečná horúčka, skákací klub a klub športového rybolovu. Po skončení klubových činností sa žiaci zúčastnili zábavných súťaží – Olympiáda, Zázračná krajina, Zábavné podnikanie.
    Vo večerných hodinách si animátori pripravili pre deti aktivity, v ktorých sa lepšie spoznali, ale boli zamerané aj na tímovú prácu a zábavu. Žiaci sa zúčastnili súťaže Typovačka, Minitalent Fantázia, Miss Fantázia a Mister Fantázia. Večer bol ukončený diskotékou alebo sledovaním rozprávky v kine Fantázia.
    Deti sa vrátili domov  s množstvom zážitkov i nových skúseností.

                                                                             Mgr. Anna Borisová

  • Zápis do 1. ročníka

    Zápis do 1. ročníka je pre deti významným dňom. Je to ich prvá „veľká“ skúška, na ktorej preukážu svoje schopnosti. Na našej škole sa zápis uskutočnil 10.4. 2018. Deti hravo zvládli zadané úlohy, ktoré boli zamerané na   grafický prejav písma, grafické cviky, kresbu postavy, poznávanie geometrických tvarov, počítanie do 6, komunikatívne zručnosti, výslovnosť, pamäť, poznávanie základných farieb.

                                                                            Mgr. Anna Borisová

  • Turnaj v spoločenskej hre Dáma
    27. 3. 2018

    Deti v školskom klube radi hrajú spoločenské hry. Najobľúbenejšou z nich je hra Dáma. Preto sme sa rozhodli zmerať si sily v tejto spoločenskej hre a usporiadali sme turnaj. Deti usilovne trénovali, vymýšľali vlastné stratégie, zažívali výhry i prehry a tí najvytrvalejší sa prihlásili na turnaj. Dňa 23. marca 2018 sa 10 žiakov prvého až šiesteho ročníka snažilo o víťazstvo. Hral každý žiak s každým, zapisovali sa body a ich postupné sčítavanie umocňovalo súťaživú atmosféru. Záverečné sčítanie bodov prinieslo tieto umiestnenia: na 1. mieste sa umiestnila Dominika Hrušková, 2. miesto obsadil Benjamínko Gajdičiar a 3. miesto získal Samko Šadibol. Všetkým srdečne blahoželáme!

                                                                Mgr. Katarína Lorencová
                                  
                             

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou Nová Bystrica - Vychylovka
    Vychylovka 687
  • +421/ 414397213

Fotogaléria